masaz

Akupunktura – jaka jest jej historia?

Akupunktura w Polsce pojawiła się stosunkowo dawno, jednak swoją popularność zyskała w latach 90 ubiegłego wieku. Jest to metoda lecznicza uznawana za niekonwencjonalną, gdyż nie ma jednoznacznych dowodów na to, czy rzeczywiście zabieg akupunktury jest skuteczny w lecznictwie, czy niekoniecznie. Czy jednak zajmuje się akupunktura i skąd się wzięła w Polsce?

Akupunktura, czyli nakłuwanie igiełkami ciała

Akupunktura, czyli nakłuwanie igiełkami ciała to niekonwencjonalny zabieg medyczny (przez wielu uznawany jako pseudomedyczny), który polega na nakłuwaniu ciała wieloma igiełkami. Według osób praktykujących tę metodę leczenia, igiełki te, odpowiednio wbite mają mieć zbawienny wpływ na organizm człowieka.

Do Polski akupunktura trafiła z krajów Dalekiego Wschodu (Chin, Japonii, Mongolii) i to tam do dziś metoda ta ma najwięcej zwolenników. Najważniejsze zadania akupunktury to ogólne wzmocnienie układu odpornościowego oraz łagodzenie bólu, chociaż słyszy się również o metodach akupunktury w leczeniu osób uzależnionych od tytoniu. Więcej na temat metod rehabilitacji i lecznictwa przeczytasz tutaj: https://www.centrumpapaja.pl/category/rehabilitacja/.