kosmetyki kokos

Jak zrobić maseczkę z jajka na włosy?

Jak zrobić maseczkę z jajka na włosy? Domowa maseczka jajeczna na włosy to świetny sposób na wzmocnienie włosów. Maseczka z jajek dobrze wpływa na ich porost, sprawia, że stają się gęste i lśniące. Oto kilka przepisów na odżywcze maseczki do włosów na bazie jajka.

Maseczka z jajka – przepisy

1. Maseczka z samych jajek
Potrzebne są 2 jajka, aby przygotować maseczkę na krótkie włosy. Na długie włosy należy przygotować 4 jajka. Następnie należy je roztrzepać w misce i nałożyć na suche włosy lub lekko wilgotne włosy i pozostawić na 20 – 30 minut. Po tym czasie włosy należy spłukać, najlepiej zimną wodą, umyć je szamponem i nałożyć delikatną odżywkę.
2. Maseczka z jajka i oliwy z oliwek
Składniki, które będą potrzebne do przepisu to 2 jajka oraz 2 łyżki oliwy z oliwek z tłoczonej na zimno. Jajka i oliwę umieścić w miseczce i roztrzepać widelcem, aż wszystko się połączy.. Włosy należy umyć szamponem a następnie nałożyć mieszankę na umyte włosy i zawinąć je czepkiem kąpielowym lub siateczką foliową. W taki sposób trzymać maseczkę na włosach przez 10-15 minut. Następnie umyć włosy chłodną wodą i nałożyć odżywkę. Po 5 minutach umyć włosy i pozostawić do wyschnięcia.

3.Maseczka z jajka i banana do suchych włosów.
Suche włosy są bardzo wymagające i wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Domowym sposobem na przesuszone włosy jest maseczka mocno nawilżająca ze składników, które znajdą się w każdej lodówce. Wystarczy rozgnieść w misce jedno jajko i jednego dojrzałego banana oraz łyżkę mleka lub jogurtu. Miksturę należy nałożyć na suche i rozczesane włosy, zawinąć je ręcznikiem lub czepkiem kąpielowym. Po 20 minutach umyć włosy zimną wodą, a następnie szamponem do włosów suchych i zniszczonych. Na sam koniec włosy spryskać odżywką.

Zobacz też:

Jak zrobić maseczkę z glinki?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *