kurkuma

Maseczka z kurkumy – przepis

 

Co potrafi skutecznie leczyć ból miesiączkowy, trudno gojące się rany, blizny, dolegliwości żołądkowe, świetnie pasuje do wielu dań będąc wykorzystaną jako przyprawa w kuchni, a także poprawi Twoją urodę jeśli zrobisz z niej maseczkę? O czym mowa? Oczywiście o kurkumie, która pochodzi z Dalekiego Wschodu, podobnie jak akupunktura i ma zbawienny wpływ na nasz organizm zarówno jeśli chodzi o jego zdrowie jak i dostarczanie walorów smakowych.

Maseczka z kurkumy – domowy sposób

Jak przygotować maseczkę z kurkumy? Wystarczy do miseczki dodać łyżkę stołową kurkumy, tyle samo jogurtu naturalnego i również jedną dużą łyżkę miodu. Ważne, żeby miód był dobrej jakości. Wszystko musimy dobrze ze sobą wymieszać, a następnie nałożyć na twarz. Jest to dobry sposób na rozjaśnienie twarzy.

Taką maseczkę z kurkumy trzymamy na twarzy przez około 15 minut. Po tym wszystkim, twarz należy obmyć i wytrzeć do sucha. Pamiętaj, że składniki maseczki z kurkumy mogą wywołać reakcję alergiczną, nawet jeśli nie jesteś świadomy, że masz alergię np. na miód. Jeśli zaobserwujesz u siebie np. pieczenie albo wypryski nie rób maseczki z kurkumy w przyszłości, a w zamian skorzystaj z innego rodzaju maseczek, do których przepisy znajdziesz na naszym portalu o urodzie.

Zobacz też:

Maseczka z ogórka – jak ją przygotować?

Jak zrobić maseczkę z awokado?

Jak zrobić maseczkę z jajka na włosy?