mezoterapia

Mezoterapia igłowa – skuteczny sposób na odżywienie skóry

Młoda, gładka skóra to pragnienie chyba każdej kobiety. Dlatego właśnie martwisz się kolejnymi, pojawiającymi się zmarszczkami i utratą jędrności oraz elastyczności cery. Obawiasz się, że konieczne będzie użycie skalpela? Nie musi tak być! Dowiedz się więcej o mezoterapii igłowej i poznaj sposób nie tylko na perfekcyjną skórę, lecz także gęste i zdrowe włosy!

Mezoterapia igłowa – na czym polega ten zabieg?

Sama mezoterapia igłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym, a przy tym wyjątkowo skutecznym. Już jedna sesja pomoże ci wzmocnić włosy oraz pobudzić ich wzrost bądź ujędrnić i uelastycznić skórę. W przebiegu procedury specjalista nakłuwa skórę pacjenta, po czym wprowadza w jej głębsze warstwy specjalne preparaty, które zawierają liczne składniki odżywcze. Zabiegi zazwyczaj przeprowadzane są bez znieczulenia ze względu na niską bolesność bądź jej całkowity brak. Popularny stał się również specyficzny rodzaj mezoterapii igłowej, który wykorzystuje osocze pobrane od pacjenta. Ten rodzaj mezoterapii może być stosowany zarówno jako kuracja odmładzająca, jak i poprawiająca kondycję włosów. Niekiedy zalecana jest również pomocniczo w przypadku niektórych poważniejszych zabiegów, np. lipotransferu, w celu przyspieszenia procesu rekonwalescencji. Procedura liftingująca z użyciem tego naturalnego i w pełni kompatybilnego preparatu nazywana bywa potocznie „wampirzym liftingiem”.

Mezoterapia igłowa głowy – jakie efekty można uzyskać?

Mezoterapia skóry głowy doskonale sprawdza się w przypadku włosów cienkich, osłabionych i przerzedzonych. Wstrzykiwana mieszanka może zawierać między innymi peptydy oraz kwas hialuronowy, które są podstawą preparatu Dr Cyj. Pojedyncza sesja zazwyczaj trwa ok. pół godziny, przy czym najlepiej wykonać ich kilka w odstępach ustalonych przez lekarza. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Długość trwania efektów zależeć będzie między innymi od zastosowanego preparatu. Jej minimalny czas wynosić będzie natomiast ok. 12 miesięcy.

Mezoterapia igłowa twarzy – kiedy jest zalecana?

Preparaty stosowane do mezoterapii igłowej twarzy również zawierają liczne substancje odżywcze. Przykładowo, ten stosowany w Klinice Miracki zawiera kwas hialuronowy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, koenzymy, kompleks witamin A, B i C, składniki mineralne oraz kofeinę. Niekiedy stosuje się również osocze lub innego typu preparaty, np. te bazujące na kolagenie. Długość samego zabiegu zależeć będzie głównie od miejsca zabiegu. Wykonać go można bowiem na różnych obszarach, w tym na powiekach, szyi i dekolcie. Do wskazań mezoterapii igłowej należą np.:

  • chęć odżywienia i odmłodzenia skóry,
  • problem z zasinieniami i obrzękiem pod oczami,
  • potrzeba rozświetlenia i ujędrnienia cery oraz dodania jej energii,
  • chęć wygładzenia drobnych zmarszczek mimicznych,
  • kłopoty z rozstępami i cellulitem.

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak od powtarzania procedury zależeć będzie jego trwałość. Przy liczbie powtórzeń zaleconych przez lekarza efekt pozostanie z tobą przez długi czas.

Cena mezoterapii igłowej

Koszt mezoterapii igłowej zależeć będzie od wielu czynników. Ważny jest przede wszystkim obszar zabiegowy, a także ilość i rodzaj użytego preparatu. Ceny za jeden zabieg mogą wahać się od ok. 400 do 1500 złotych. Można jednak liczyć na promocje przy zakupie pakietu kilku sesji.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej jest mało inwazyjny, jednak, jak w przypadku każdej tego typu procedury, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania – podkreślają eksperci z Kliniki Miracki. Należą do nich między innymi stany ropne i zapalne skóry oraz otwarte rany w miejscu wykonywania procedury, opryszczka, aktywny trądzik, nowotwory, niektóre choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, a także alergia na którykolwiek składnik preparatu. Wykluczyć mogą także choroby reumatyczne, choroba wsierdzia oraz terapia sterydami i lekami immunosupresyjnymi. Mezoterapii igłowej nie powinno się także wykonywać u kobiet w ciąży oraz okresie laktacji.

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób na szybkie odmłodzenie. Wybierz się na konsultację do Kliniki Miracki i sprawdź, czy to najlepszy zabieg dla ciebie!