mieszkanie

Mieszkanie dla alergika – na co zwracać uwagę?

Mówi się, że Alergia to choroba XXI wieku, po części dla tego, że wcześniej nie odnotowywano aż tak wielu przypadków tej choroby lecz po części również z tego względu, iż przypadłość ta dotyka bardzo wielu osób. Alergia staje się tak powszechna, że jest to jedna z najbardziej doskwierających społeczeństwu chorób w XXI wieku! Jak się przed nią chronić? Jak sprzątać w domu, na co zwracać uwagę w mieszkaniu, aby nie pobudzać alergenów? Tego dowiecie się z artykułu.

Mieszkanie alergika – na to zwróć uwagę!

Dbając o porządek w mieszkaniu na pewno zwracajmy niemałą uwagę na zalegające w kołdrach i poduszkach roztocza, które są szczególnie dokuczliwe dla alergików. Ale się ich pozbyć należy często zmieniać i prać pościel, a także rano, zaraz po wstaniu z łóżka otrzepywać pościel. To naprawdę pomaga!

Malując mieszkanie warto skorzystać ze specjalnego rodzaju farb, które chronią mieszkanie przed osadzaniem się grzyba, który ogólnie dla wszystkich ludzi jest niezdrowy jednak dla alergików ma szczególnie negatywne znaczenie.

Pamiętajmy, żeby w mieszkaniu alergika nie znajdowało się zbyt dużo tzw. łapaczy kurzu, czyli wszelkiego rodzaju, zwykle niepotrzebnych dodatków, które tylko leżą i się kurzą (ze szkodą dla właściciela).

Odpowiednio wysprzątana, pozbawiona kurzu, grzyba i roztoczy kawalerka, mieszkanie czy dom, a także dobrze zaaranżowana sypialnia staje się świetnym miejscem również dla alergika!