pasta-do-zebow

Pasta do zębów – jak ją przygotować samemu?

Pasta do zębów to ten rodzaj kosmetyku, który jest wykorzystywany bardzo chętnie zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Wszak nauczeni w czasach dziecięcych, że nie można pójść spać bez mycia zębów jak i rano wyjść bez tej czynności z domu trzymamy się tej zasady przez całe życie. Obecnie panuje bardzo duża moda, podyktowana realnym zagrożeniem naszej planety i środowiska, na bycie EKO. Czy jednak da się zrobić sam ekologiczną pastę do zębów? Tak to możliwe! Poniżej podajemy przepis na domową pastę do zębów! Sprawdź sam jakie to proste i możliwe do wykonania w Twoim mieszkaniu!

Domowa pasta do zębów

Jak przygotować domową pastę do zębów własnej roboty, która dodatkowo będzie ekologiczna i przyjazna środowisku? To proste! Należy mieć takie składniki jak: olej kokosowy, sód oczyszczona, sól himalajską, ksylitol i olejek miętowy.

Aby przygotować pastę do zębów należy połączyć pół szklanki oleju kokosowego z ćwierć szklanki sody oczyszczonej. Do tego dodać po pół łyżki soli himalajskiej i ksylitolu, a następnie kilka kropel olejku miętowego.

W ten sposób możemy sami we własnym czterech ścianach wykonać zdrową, ekologiczną pastę do zębów, do czego Was serdecznie zachęcamy!

Zobacz też:

Masz wysokie ciśnienie? Zrezygnuj z tych składników diety!