łazienka

Płyn micelarny – co to jest i jak go stosować?

Płyn micelarny to niewątpliwie hitowy produkt, który znajduje się na półce u większości kobiet dbających o pielęgnację cery. Kosmetyk zdaje się być idealnym połączeniem mleczka, toniku oraz płynu do demakijażu, który równocześnie oczyszcza, tonizuje oraz nawilża skórę. Co kryje zatem w sobie ten produkt?

Co to jest płyn micelarny?

Płyn micelarny jest to roztwór wodny, który zawiera tzw. micele. Mają one właściwości zarówno przyciągające wodę i tłuszcze, jak i odpychające, co sprawia, że pochłaniają nadmiar sebum z powierzchni skóry i zamykają zanieczyszczenia w sobie. Chcąc wzbogacić właściwości płynu dodaje się do niego różne substancje aktywne, aby nadać skórze uczucie głębokiego oczyszczenia i świeżości.

Jak stosować płyn micelarny?

Należy go stosować w przypadku: demakijażu, porannej toalety, oraz wieczornej kąpieli. W jaki sposób? Nanieść kilka kropel na wacik kosmetyczny, a następnie delikatnymi ruchami przetrzeć twarz. Należy pamiętać, że skóra nie lubi mocnego tarcia, ponieważ powoduje to uszkodzenia a także powstawanie zmarszczek, szczególnie w okolicach oczu, a w przypadku cery trądzikowej, namnożenie wyprysków. Pielęgnację kończymy dopiero, gdy wacik po użyciu zostanie czysty. Płyny micelarne nadają się do każdego typu skóry, ale można wybrać również te, które są specjalnie dedykowane dla cery suchej, wrażliwej, czy trądzikowej.

Zobacz też:

Drogerie w Warszawie – lista

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *