ubranka

Ubranka dla niemowlaka na zimę

Zbliża się zima – to czas na zadbanie o odpowiednią garderobę dziecka. Warto pamiętać, że dla najmłodszych ważniejsza jest wygoda niż wygląd. A dla rodziców – szybkie i łatwe ubieranie.

Dla niemowląt podstawowym ubraniem na zimę jest puchowy kombinezon. Jeśli dziecko nie chodzi, lepiej aby miał zakryte nóżki i rączki. Kombinezon musi mieć duży i ciepły kaptur. Dla niemowlaków to  lepszy wybór niż kurtka. Warto zadbać o wygodne rozpinanie – najlepiej dwa suwaki, na każdej nodze. Kombinezon warto kupić rozmiar większy, aby móc ubrać dziecko w kilka warstw, jeśli będzie taka potrzeba. Kiedy niemowlę już chodzi konieczne są dobre buty. Najlepiej od producenta obuwia dziecięcego. Muszą być ciepłe i wodoodporne, ale także stabilizować kostkę, dając jednocześnie swobodę ruchu.

Absolutny niezbędnik to czapka – a właściwie dwie czapki. Pierwsza umiarkowanej grubości, bez wiązania i gładka – przyda się pod kaptur kombinezonu. Druga zdecydowanie grubsza, może być podszyta polarem, z zakrytymi uszami i wiązana pod szyją. Do czapki można dobrać szalik, lub inną formę ochrony szyi przed zimnem. Dla malutkich dzieci lepiej sprawdzają się wkładane przez głowę golfy lub trójkątne chusty zapinane na z tyłu na rzep. Te akcesoria nie mogą być zbyt grube, ani mieć wystających ozdób. Na koniec oczywiście ciepłe rękawiczki, koniecznie połączone sznurkiem.

Więcej na temat ubranek dla niemowlaków przeczytacie tutaj: https://pierwsze-kroki.pl/jakie-ubranka-dla-malego-dziecka/.