pończochy

Pończochy samonośne czy do paska – które wybrać?

Są bardzo kobiece, efektowne i dodają seksapilu – pończochy doskonale nadają się na rozmaite okazje. W sprzedaży można znaleźć je w dwóch wariantach, a dokładnie jako pończochy samonośne i pończochy do paska. Czym się różnią i na jakie z nich warto się zdecydować?

Pończochy samonośne – wygoda noszenia bez paska

Dzisiaj zdecydowana większość kobiet decyduje się na noszenie pończoch samonośnych.

Samonośne pończochy wyposażone są w mankiet z silikonowymi paskami, które przytrzymują je na udach. Dzięki temu nie ma potrzeby noszenia do nich paska.

Producenci oferują je w różnicowanych wariantach, między innymi jako pończochy kabaretki, kryjące, półprzezroczyste gładkie i wzorzyste. Mogą one również różnić się pomiędzy sobą motywem na mankiecie, na przykład może mieć on formę koronki czy prostego paska bez dekoracji.

Właściwie dopasowane pod kątem rozmiarowym pończochy samonośne są bardzo komfortowe. Nie powinny wtedy zsuwać się z nóg i obcierać.

Czy pończochy samonośne można nosić do pasa? Czasami zdarza się, że nie trzymają one odpowiednio lub ich silikon pęka. Wówczas można spróbować nosić je do paska, ale należy pamiętać o tym, że grubsze mankiety z silikonem mogą być trudniejsze do zapięcia. Najlepiej wybierać wtedy pas do pończoch z metalowymi zapinkami, ponieważ te plastikowe mogą szybko się uszkodzić. Jak zapiąć pas do pończoch samonośnych? Należy wtedy przytrzymać zapinkę i włożyć między nią mankiet pończochy, najlepiej w miejscu bez silikonu.

Pończochy do paska – tradycyjne i nadal lubiane

Drugą opcją jest skorzystanie z pończoch do paska. Kiedyś były to jedyne rodzaje pończoch dostępnych w sprzedaży. Teraz sięgają po nie głównie te kobiety, którym z określonych względów nie odpowiadają pończochy z silikonowymi paskami.

Najczęściej pończochy do paska noszone są wtedy, gdy te samonośne nie mogą zapewnić odpowiedniego trzymania, co może dotyczyć kobiet z chudszymi, ale też tęższymi nogami. Problemem mogą być również odparzenia wywoływane przez silikonowe paski. Dodatkowo pończochy do paska wyglądają bardzo zmysłowo, dlatego często zakładane są one na gorące randki.

Aby nosić takie pończochy, trzeba mieć pasek z zapinkami. W sprzedaży można znaleźć również majtki z paskami do pończoch, które spełniają podobną funkcję. Najlepiej wybierać modele z metalowymi zapinkami, ponieważ są znacznie trwalsze od zapinek plastikowych, które mogą pękać.

Jak zapiąć pończochy do paska? Technika jest podobna jak podana wyżej w przypadku pończoch samonośnych, czyli należy nałożyć pończochy na nogi, a następnie chwycić mankiet i przypiąć zapinką. Paski do pończoch mają również regulację długości pasków, dlatego można dopasować je do swojej sylwetki.

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć również alternatywę dla pończoch, a dokładnie rajstopy jak pończochy, które imitują je wzorem albo konstrukcją.