zielony

Zielony wenflon jako przykład reprezentatywny dla wysokiej jakości wyrobów medycznych

Fachową nazwą wenflonu jest kaniula dożylna. Ma ona szerokie zastosowanie w szpitalach, przychodniach oraz gabinetach weterynaryjnych. Służy głównie do leczenia hospitalizacyjnego, ale także stosowana jest do transfuzji krwi, dożylnego podawania leków oraz kroplówek uzupełniających i nawadniających, zawierających roztwór elektrolitów. Dodatkowo wenflon używany jest do podawania kontrastu w diagnostyce obrazowej, takiej jak na przykład rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.

Dlaczego wenflon jest tak rozpowszechniony w medycynie?

Wenflon daje większą wygodę podawania leków niż jakakolwiek inna droga. Dzięki niemu można unikać wielokrotnego wkłuwania się w żyły, co nie tylko ułatwia pracę, ale także pozwala uniknąć stresu u pacjenta. W szczególności jest to korzystne w przypadku tych osób, które obawiają się zastrzyków albo pobierania krwi do badań. Dzięki zastosowaniu wenflonu, w przypadku konieczności częstego wykonywania iniekcji, pacjenci podchodzą do nich nieco mniej negatywnie. Należy jednak przy tym pamiętać, że aby nie doszło do skrzepu lub zakażenia, wenflon musi być wymieniany co 72 godziny. Ponadto, przed podaniem leku, a także po jego podaniu, należy przepłukać go solą fizjologiczną.

Rodzaje wenflonów

W celu łatwiejszego rozróżnienia wenflonów, przyporządkowano do nich kolory. Pozwalają one na szybkie rozpoznanie rozmiaru kaniuli, a co za tym idzie, dobranie odpowiedniej średnicy wewnętrznej cewnika. Najmniejszy spośród wenflonów jest fioletowy, a potem w kolejności rosnącej występują: żółty, niebieski, różowy, zielony, biały, szary. Największą średnicę ma pomarańczowy wenflon.

Dlaczego warto wybrać dobrej jakości wenflony?

Wenflony dostępne na stronie emedical24.pl charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz innowacyjną technologią produkcji. Umożliwiają idealne wkłucie, a dzięki precyzyjnie ściętej igle, wykonanej ze stali nierdzewnej, uraz tkanek w miejscu wkłucia jest znacząco zniwelowany. Przykładowy, zielony wenflon KD-FIX o rozmiarze 1,3 x 45 mm G18 x 1 3/4 został wyprodukowany z materiałów, które są w pełni bezpieczne dla ludzi, a co więcej, nie zawiera lateksu, który może powodować alergię. Nie użyto w nim także pirogenów, które mogą być przyczyną wzrostu temperatury ciała u pacjenta.

Warto przy tym nadmienić, iż produkt medyczny, jakim jest prezentowany zielony wenflon, spełnia europejskie i polskie normy jakości DIN EN ISO 13485, ISO 10555, CE 0123. Stanowi on, zgodnie z klasyfikacją Polskiego Ministerstwa Zdrowia, urządzenie medyczne klasy II a. Na koniec pragniemy podkreślić, że zielony wenflon stanowi przykład reprezentatywny wyrobów medycznych dostępnych na emedical24.pl. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

fot. materiały prasowe