relaks

Zimowy relaks – jak go sobie zapewnić?

Zima to czas, kiedy wielu z nas najchętniej położyłaby się do łóżka na całe 3 miesiące, tak aby przespać mróz i szybko nadchodzące wieczory. Niestety jest to niemożliwe i musimy szukać alternatywy. Nie taka jednak zima zła jak się wydaje! Jest cała masa pomysłów na to, jak spędzać czas zimą. Oto niektóre z nich:

Długie wieczory z książką

Można np. przeczytać jakąś wartościową książkę, która poprawi nam humor, wprowadzi w stan rozmyślania, wzbogaci nas kulturowo lub poszerzy naszą wiedzę na jakiś temat. Można sięgnąć po dobry kryminał, reportaż czy horror. Na pewno czytanie książek poszerza horyzonty, także szczerze polecamy ten rodzaj aktywności zimą.

Herbatka przy kominku

Inną aktywnością zimową, którą nie do końca można nazwać aktywnością (:D) jest picie zimowej herbatki przy domowym kominku w ciepłych kapciach przykrytym kocem. Czyż nie brzmi świetnie?! Na pewno każdy z nas chciałby w ten sposób spędzić długi zimowy wieczór. Tym bardziej, że herbatkę można wzmocnić np. rumem.

Sporty zimowe

Ciekawą i tym razem typowo sportową aktywnością są sport zimowe. W Polsce popularne są chociażby jazda na nartach czy snowboardzie, które są praktykowane przez wielu naszych rodaków w Tatrach i innych rodzimych górach. To dobry sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, bo taka rozrywka na powietrzu na sportowo na pewno wyjdzie nam na zdrowie!