kosmetyki

Jak zrobić maseczkę z glinki?

Glinka ma bardzo dobroczynny wpływ na cerę. Można ją wykorzystać do przepisów na domową maseczkę upiększającą. Glinka wspaniale oczyszcza skórę dzięki zdolnościom absorpcyjnym. Glinka ma także własności remineralizujące, ponieważ zawiera w sobie cenne składniki mineralne. Posiada również właściwości odkażające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przyspiesza gojenie stanów zapalnych na skórze. Glinki występują w różnych wariantach kolorystycznych, np. biała, czerwona, zielona. Każdy rodzaj ma nieco inne właściwości i inne zastosowanie w kosmetyce.

Jak przygotować maseczkę z glinki na cerę?

Należy wsypać glinkę do małej miseczki, następnie zalać letnią wodą (najlepiej sprawdzi się woda mineralna lub przegotowana). Do glinki możemy również dodać miód (w proporcji jeden do jednego, oczywiście należy wcześniej sprawdzić czy nie jest się uczulonym). Całość przykryć i zostawić pod przykryciem, aż glinka spęcznieje. Gdy glinka wchłonie wodę, należy jeszcze raz ją pomieszać. Do mieszania należy użyć drewnianej łyżki, gdyż metalowa wchodzi w reakcję z glinkami.

Maseczka z glinki – co zrobić gdy wysycha?

Następnym krokiem jest nałożenie maseczki na cerę z omijając okolice oczu. Nie wolno dopuścić do wyschnięcia maseczki na cerze. Kiedy maseczka z glinki przysycha, można zwilżyć ją za pomocą spryskiwacza. Dobrym sposobem jest dodanie do maseczki kropelki oliwki z oliwek lub z migdałów. To zabezpieczy maseczkę przed zasychaniem na skorupkę. Po 10 minutach zmyć maseczkę letnią wodą. Następnie przetrzeć skórę tonikiem i nałożyć ulubiony krem pielęgnacyjny.

Zobacz też:

Fryzura na sylwestra 2019/2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *